Gira „Rugilė“ pristatė jubiliejinį V „Saulės žiedo“ tarptautinį konkursą-festivalį

Plazdančios vėliavos, įvairiaspalviai kostiumai, pakili muzika, besišypsantys veidai – tuo gyveno Šiauliečiai liepos 3-7 dienomis, „Saulės žiedo“ jubiliejinio V tarptautinio konkurso-festivalio metu.
Šiaulių regione ir mieste visas dienas šurmuliavo aštuonių šalių (Bulgarijos, Čekijos, Lenkijos, Puerto Riko, Rumunijos, Serbijos, Ispanijos, Turkijos) delegacijų nariai taip pat festivalyje buvo galima pamatyti ir Lietuviškos etnokultūros atstovus, ansamblius „Saulė“, „Salduvė ir kt.
Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas džiaugėsi, kad šiauliečiai ir miesto svečiai turėjo net penkias dienas pamatyti kitų kultūrų savitumą, nacionalinį šokį, nacionalinę dainą. „Kiekviena tauta stipri tol, kol išlaiko savo tradicijas“, – kalbėjo meras J.Sartauskas.

Konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ yra įtrauktas į Tarptautinės liaudies meno organizacijos IOV (prie UNESCO) ir tarptautinių šokių festivalių federacijos (FIDAF) renginių sąrašą. Kas dvejus metus rengiamo ir tarpautinį pripažinimą pelniusio festivalio direktorė Rūta Stankuvienė pasidžiaugė, kad pagrindinė miesto arterija – bulvaras – gausiai susirinkusiems šiauliečiams ir miesto svečiams tapo per mažas. „Festivalis kviečia bendrauti visose erdvėse kiekvieną dieną, norėti susėsti kartu prie stalo su gaivaus šaltinio vandens kupinu ąsočiu ir šokti, dainuoti, eiti į ratelius nuo pat pirmos „Saulės žiedo“ dienos iki pat uždarymo“, – kalbėjo R. Stankuvienė.