Festivalio “VERBUM MUSICALE” renginys “Mano trintukas prieš jūsų tikrovę”.

“Gubernijos” rūsiuose vyko poezijos ir muzikinių improvizacijų vakaras “Mano trintukas prieš jūsų tikrovę”.
Gintaro Grajausko ir Bruno K. Oijerio eiles skaitė Šiaulių valstybinio dramos teatro aktorė Monika Šaltytė, muzikines improvizacijas atliko Gintas Gascevičius ir Gintaras Dzidolikas.

Bruno K. Öijeris (Bruno Keats Öijer) – vienas žinomiausių šiuolaikinių Švedijos poetų, Šiaurės tarybos premijos laureatas, žiniasklaidoje dažnai vadinamas anarchistu, siekiančiu “sukurti kažką nuogo ir tikro, kas būtų pasiekiama žmogui”, norinčiu “išsprogdinti tą prakeiktą kultūrinį elitą”. Tai poezijos performansų atlikėjas, maištininkas, autsaideris, kritikuojantis visuomeninius reiškinius, kūrėjas, ritmo ir jausmo besisemiantis iš roko ir bito muzikos.
Bruno K. Öijerio kūryba savo stilistika artima G. Grajausko “naujojo intymumo” ieškančiai poezijai. Anot literatūrologo Rimanto Kmitos, “G. Grajauskas – vienas iš tų poetų, kurie tik užuomina nurodo, kur reikia ieškoti prasmės, o ne aiškina ją ir deklaruoja. Jaučiamos pastangos sąžiningai ištvert šią būseną, kas šiandieninėje lietuvių poezijoje atrodo tikrai autentiškai”. 

Renginio akimirkas galite pamatyti čia: 

Pasižymėkite pastovią nuorodą.