„Gubernija“ rengiasi pritraukti išrankaus skonio pirkėjus

Seniausios Lietuvoje alaus daryklos AB „Gubernija“ praėjusių metų pajamos nežymiai sumenko, nepaisant to bendrovė išsaugojo rinkos dalį ir kilstelėjo pardavimus Lietuvoje. Alaus darykla pastebi, kad pernai rezultatus veikė sumažėjęs eksportas ir vis labiau išlavintu tampantis lietuvių skonis.

Šiauliuose įsikūrusios alaus daryklos 2014 metų dvylikos mėnesių pajamos sudarė 11,397 mln. Eur – jos sumažėjo 2%, palyginti su 2013 m. (11,660 mln. Eur).

„Praėjusiais metais nesmarkiai sumenkusias pajamas paveikė susitraukęs įmonės produkcijos eksportas“, – rezultatus komentuoja Vijoleta Dunauskienė, alaus daryklos „Gubernija“ generalinė direktorė.

Pasak jos, šiemet šį rodiklį numatoma pagerinti dėl planuojamos plėsti bendrovės eksporto geografijos. „Eksportuotojui pageidaujant , sukurtas tamsus alus, kurio stiprumas – 12 tūrio procentų. Būtent šis alus Afrikos žemyne sulaukė neįtikėtino populiarumo“, – pasakoja V. Dunauskienė. Eksportas įmonei suneša 20% pajamų.

Kur kas optimistiškiau, anot generalinės direktorės V. Dunauskienės, nuteikia seniausios alaus daryklos pardavimų Lietuvoje rezultatai – jie pernai pakilo 6%.

„Šalies aludariai jau atsigavo po smūgio, kurį buvo sudavęs politikų sprendimas apriboti alaus taros dydį. Šiame segmente „Gubernija“ buvo lyderė, bet sugebėjome laiku persiorientuoti ir nusitaikyti į kitas rinkas“, – pastebi V. Dunauskienė.

2014-uosius bendrovė baigė paaugusiais alaus ir gerokai šoktelėjusiais giros pardavimais. Pastarajame segmente alaus daryklos pozicijos kasmet nuosekliai stiprėja, tikina bendrovės generalinė direktorė.

„Kalbant apie augančius alaus pardavimus, pastebėjome, kad alaus vartojimo įpročiai keičiasi. Lietuvoje atsirado naujas vartotojas, kuris tapo išrankus ir ieškantis išskirtinio skonio. Laiku tai supratome ir sugebėjome patenkinti vartotojų lūkesčius“, – augančius pardavimus vertina V. Dunauskienė.

Sprendimas pernai išleisti į rinką naujų gaminių – pasiteisino. Alaus darykla išbandė naują nišą – 2014-aisiais pristatytas nealkoholinis natūralus sulčių gėrimas „Go Green“, skirtas sveiką gyvenseną propaguojančiam vartotojui.

Šiemet AB „Gubernija“ ruošiasi praplėsti elių grupės produktų asortimentą ir įsitvirtinti kaip lyderė girų segmente.
AB „Gubernija“ yra seniausia Lietuvoje veikianti įmonė ir seniausia šalies alaus darykla, išaugusi iš dvaro bravoro. Šiemet AB „Gubernija“ mini 350 metų jubiliejų. Šiauliuose veikiančioje alaus darykloje puoselėjamos senosios tradicijos, natūralumo ir autentiškumo dvasia. Gamyboje naudojamos aukščiausios kokybės žaliavos, o alaus daryklos darbuotojai – patyrę ir profesionalūs specialistai. Įmonėje dirba 178 darbuotojai. Savo gaminius įmonė eksportuoja į Amerikos ir Afrikos žemynus, Vokietiją, Lenkiją, Didžiąją Britaniją, Airiją, Latviją, Estiją, Rusiją.

Pasižymėkite pastovią nuorodą.