GUBERNIJOS rūsiuose – kultūrinis projektas POST Kryžkelė

Kurtuvėnų regioninio parko direkcija, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas ir Antrųjų valdovų rūmų klubas atgaivino kultūrinį projektą POST Kryžkelė. GUBERNIJOS rūsiuose surengta vieša diskusija „Propaganda, MENAS, laisvė: propaganda mene, menas propagandoje“.

2016 m. POST Kryžkelės ir jos siūlomų renginių tema – erdvės ap/gynimas. Mus supanti erdvė yra iškalbinga. Statome paminklus, suteikiame pavadinimus, pažymime grafičiais, vertiname kaip mielą ar atstumiančią – taip erdvei suteikiame prasmes, kurios atspindi mūsų pačių vertybes, pažiūras, lūkesčius.

Šiandieną POST Kryžkelę erdvė domina kaip ideologinių kovų laukas, kur varžosi savos ir svetimos idėjos. Vienos erdvės skatina mūsų patriotinius jausmus – jas laikome savomis. Kitos – žeidžia mūsų patriotiškumą ir tokias erdves laikome svetimomis. POST Kryžkelė kviečia į erdvę pažvelgti per praeities / dabarties, savo / svetimo, kovos / susitaikymo / prisitaikymo, apgynimo / užvaldymo prieštaras ir kryžmas.

2005 m. įvyko pirmasis POST Kryžkelės festivalis. Jis buvo skirtas tuo metu dar menkai pažintos ir atgaivintos dvarų kultūros temai. 2009 m. gimė naujas projektas – Antrieji valdovų rūmai. Šis projektas susilaukė atgarsių nacionaliniu mastu.

Renginio įspūdžiai – nuotraukų galerijoje

Pasižymėkite pastovią nuorodą.