Išskirtinės kokybės ženklas pirmą kartą suteiktas girai

Pagal tradicinį receptą GUBERNIJOJE gaminamai girai suteiktas išskitinės kokybės produkto sertifikatas. Lietuvoje tai pirmasis išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produkto (IKP) sertifikatas, suteiktas gėrimui.

Iki šiol IKP sertifikatai suteikti kelioms dešimtims bičių ir jų gaminių, grudų, mėsos, pieno ir jų perdirbimo produktams, taip pat cukrinei konditerijai ir šokolado gaminiams, šviežiems vaisiams, uogoms, daržovėms ir jų perdirbimo produktams. Rugsėjį sertifikuojamų produktų sąrašas prasiplėtė – į jį pateko Šiauliuose įsikūrusioje seniausioje alaus darykloje Lietuvoje GUBERNIJA gaminama gira.

Kovo mėnesį Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras patvirtino ilgai ruoštą specifikaciją, kuri reglamentuoja išskirtinės kokybės giros gamybos reikalavimus. Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra įvertino šių reikalavimų vykdymo tinkamumą ir bendrovei išdavė sertifikatą, liudijantį apie išskirtinės kokybės produktą.

Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros Sertifikavimo skyriaus vedėjas Vytautas Gasiūnas teigia, kad pirkėjai, rinkdamiesi IKP ženklu pažymėtą gaminį ar produktą, gali tikėtis aukštesnės nei įprasta kokybės, kuria šį sertifikatą gavę produktai skiriasi nuo kitų.

„IKP ženklu pažymėta produkcija pranoksta ES ir nacionalinių teisės aktų nustatytus saugos, gyvūnų ir augalų sveikatos, gyvūnų gerovės ar aplinkosaugos reikalavimui, arba, dėl tam tikrų ūkininkavimo ar gamybos būdų naudojimo, pasižymi ypatingomis savybėmis“, – tikina V. Gasiūnas.

„Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų gaminama gira yra taip įvertinta. Esu įsitikinusi, kad ne vieną dešimtmetį GUBERNIJOJE gaminama gira pasiekė kiekvieną stalą, todėl labai smagu patvirtinti vartotojams, kad jų pasirinkimas atitinka aukščiausius reikalavimus, o mūsų profesionalų ir produkto kūrėjų komanda dėl to labai stengiasi. IKP ženklas tik įrodo, kad mes kruopščiai puoselėjame gilias tradicijas, atsakingai kurdami nacionalinį gėrimą“, – sako GUBERNIJOS generalinė direktorė Vijoleta Dunauskienė.

Išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktų bruožai – natūralumas bei maistingumas. Tokių produktų gamybai yra taikomi aukštesni nei įprasti reikalavimai, kuriuos nustato žemės ūkio ministras. Šių produktų perdirbimui pritaikomos technologijos, lemiančios didesnį biologiškai vertingų ir sumažintą nenaudingų organizmui medžiagų, pavyzdžiui: sočiųjų riebalų rūgščių, druskos, cukraus, kiekį. Taip pat jų gamyboje nevartojami sintetiniai maisto priedai.

IKP gamyboje draudžiama naudoti maisto priedus, žaliavas bei produktus, gautus iš genetiškai modifikuotų organizmų, taip pat produktus, kurių sudėtyje yra genetiškai modifikuotų organizmų. Vartotojams jie pateikiami per trumpesnį nei įprasta tos kategorijos produktams laiką.

Pasižymėkite pastovią nuorodą.