Kolekcininkų kauptas turtas nugulė alaus daryklos kiemelyje

Jau antrą kartą Šiauliuose surengta alaus atributikos ir kolekcininkų mugė. Apie dvidešimt kolekcininkų iš įvairių Lietuvos miestų atvežė parodyti, ką yra sukaupę per daugelį metų. Ir nors žiūrovų stigo, kolekcininkai nenusiminė, noriai pasakojo apie savo sukauptas kolekcijas, pasidalijo eksponatais su bendraminčiais.

Mugėje buvo galima apžiūrėti ne tik alaus atributikos eksponatus. Be alaus bokalų, kamštelių, padėkliukų, ant stalų puikavosi ir monetos, ir žaisliukai, ir stalo įrankiai. Kai kurie eksponuojami daiktai akiai jau ne kartą matyti, o kai kurie traukia žvilgsnį ir vilioja apžiūrėti atidžiau. Žavėjo kolekcinininkų aistra rinkti eksponatus, pirkti juos, siųstis iš kitų šalių.

Iš Panevėžio atvykęs Virginijus alaus kamštelius rinkti pradėjęs nuo tada, kai kieme kelis rado sūnus. Keletą metų juos rinkdamas kolekciją „užaugino“ iki 12 tūkstančių, atkeliavusių iš įvairių pasaulio šalių. Vertingiausi sako – sovietiniai, tokie, kurie nėra pažeisti rūdžių, nesulankstyti, dažniausiai kur nors užsilikę, senuose namuose po grindimis, palėpėse randami. Kamštelių kolekcijose gausu ne tik alkoholinių gėrimų, tačiau ir vaisvandenių kamštelių. Virginijus atskleidžia, kad JAV kolekcininkai už kamštelius kloja nemenkus pinigus, tačiau Lietuvoje kolekcijos vertingos tik tokiems pat aistruoliams.

Kolekcininkai atskleidžia, kaip pavyksta alaus butelį atidaryti, nesulanksčius kamštelio – pakanka plataus virtuvinio peilio.

Alfonsas Povilaitis turi sukaupęs per 300 arbatinių šaukštelių. Tiesa, jais cukraus kabinti nevalia, jie skirti tik pasigrožėti. Vienas pristatytų šaukštelių – auksinis. Seniausias – parvežtas iš Anglijos. Akį traukia šaukšteliai su besisukančiu malūnu, Eifelio bokštu. Įvairiuose bokso turnyruose teisėjaujantis kolekcininkas gali didžiuotis ne tik įspūdinga ir vertinga šaukštelių kolekcija, bet ir sporto atributika – boksininkų apdovanojimais, palaktais, suvenyrais.

Šventės organizatorius, kolekcininkas, muzikantas, didžėjus Romualdas Volodka yra sukaupęs nemenką alaus skardinių kolekciją, tik ją būtų sunku eksponuoti, todėl skardinės guli lentynose.

Per penkerius metus sukauptas daugiau nei tūkstantį skardinių vyras nebesutalpina net sodo namelyje. „Viską perkėliau į mamos namus. Tačiau tai dar nieko – teko bendrauti su žmogumi, kuris savo automobilį laiko lauke, kadangi garaže visa skardinių kolekcija – jų ten daugiau nei 10 tūkst.“, – pasakoja Romualdas.

Surengti alaus atributikos ir kolekcininkų mugę Romualdą paskatino Biržuose matyta šventė. „Čia susirenkame pasidalyti savo istorijomis, įsigyti trūkstamą ir retai kur gaunamą prekę, kaip, pavyzdžiui, „Gubernijos“ gaminamą ir į Afriką eksportuojamą „Rambo“ alų. Lietuvoje tokios skardinės negausi, todėl pastaroji yra pati brangiausia „Gubernijos“ skardinė ir labiausiai graibstoma kolekcionierių“, – teigia kolekcininkas.

Renginio metu koncertavo atlikėjas Valerijus ir merginų grupė „Saulės SMS“.

Etaplius.lt informacija

Pasižymėkite pastovią nuorodą.