Seniausios bendrovės 350 metų istorija – dokumentinėje juostoje

Penktadienio vakare gausus svečių būrys Šiauliuose sveikino 350 metų jubiliejų švenčiančią seniausią Lietuvoje įmonę – alaus daryklą „Gubernija“. Šventės metu ilgamečiai „Gubernijos“ pasiekimai buvo įvertinti valstybinių institucijų ir įmonės partnerių, kuriems darykla pristatė specialią programą. Jubiliejaus metu pirmą kartą buvo parodyta dokumentinė kino juosta, skirta įmonės jubiliejui paminėti.
Tradicijų ir šiuolaikiškų inovacijų dermę itin vertinanti „Gubernija“ besiruošdama jubiliejui nusprendė sujungti istorinę alaus daryklos patirtį ir šiuolaikines meno formas specialiame dokumentiniame filme. Metus kurta, jubiliejaus metu pirmą kartą viešai parodyta kino juosta atskleidė svarbiausius ir dar nežinomus faktus apie seniausią Lietuvos įmonę.

„Filmu pristatėme ne tik šimtmečius trunkančią turtingą alaus daryklos istoriją, bet ir jos vaidmenį visuomenėje bei Lietuvos kultūroje. Didžiuojamės, kad svarbiausi dokumentinės juostos dalyviai artimi kiekvienam iš mūsų – tai ne tik žinomi pasaulyje asmenys, bet ir mūsų tėvai, seneliai, proseneliai, pažįstami bei kiekvienas „Gubernijos“ darbuotojas, ilgus savo gyvenimo metus pašventęs alaus kultūros puoselėjimui“, – sakė daryklos generalinė direktorė.

Apie šventės pradžią pranešė džiazo ir perkusijos garsai. Juos lydėjo sveikinimai ir padėkos. Kultūros ministro Šarūno Biručio visuomeninė patarėja Aurelija Čižauskaitė „Gubernijai“ perdavė ministro padėką ir apdovanojimą už ilgametę mecenatystę. Ji tapo ypač svarbiu įvertinimu kultūrą, Šiaulių kraštą ir partnerystę puoselėjančiai įmonei.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos atstovai penkiems ilgiausiai „Gubernijoje“ dirbantiems darbuotojams įteikė „Darbo žvaigždės“ apdovanojimus. Tai – aukščiausias Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų apdovanojimas, juo už darbą Lietuvos ūkio gerovei pagerbiami labiausiai pasižymėję verslininkai bei tarnautojai.

„Alaus daryklos turtinga istorija ir jos svarbiausi pasiekimai būtų neįmanomi be nuoširdaus kiekvieno darbuotojo bei komandos nario atsidavimo savo darbui“, – pabrėžė jubiliejaus iškilmių metu sveikinimo žodį tarusi V. Dunauskienė.

Sveikinimą atsiuntęs Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius seniausiai šalies įmonei dėkojo už istorijos ir tradicijų puoselėjimą bei linkėjo klestėti ir garsinti Lietuvos vardą.

Pasižymėkite pastovią nuorodą.