Statinės ridenimo varžybos Šiauliuose sužavėjo svečius iš užsienio

Trečiadienio vakare Šiaulių bulvare netilo palaikymo šūksniai ir nuožmus medžio bildėjimas į grindinį – mieste vyko pirmosios statinės ridenimo varžybos. Neįprasta pramoga pritraukė šimtų šiauliečių ir miesto svečių dėmesį. Renginio iniciatorės alaus daryklos „Gubernija“ atstovų teigimu, statinės ridenimo konkursas turėtų tapti kasmetiniu Šiaulių miesto renginiu.

Varžytuvių, kurių metu komandos turėjo kuo greičiau nuridenti šimtmečius skaičiuojančias ąžuolines statines 30 m atstumą, nugalėtojais tapo „Garažo broliais“ pasivadinusi komanda, suburta 24 metų Domanto Basio ir jo bendraamžio Žygimanto Pilipausko. Nugalėtojams pavyko įveikti varžytuvių trasą per 28,04 s. Iš viso varžybose dalyvavo 17 komandų, iš kurių 8 komandas subūrė tarptautinio folkloro festivalio „Saulės žiedas“ svečiai iš užsienio.

„Varžytuvių dalyviai pademonstravo tikrą sportinį užsispyrimą ir įrodė, koks svarbus yra komandinis darbas – netinkamai suderinus komandos veiksmus net ir tokioje nedidelėje užduotyje buvo labai lengva suklysti. Tuo tarpu ramiai ir efektyviai pasidalinus užduotimis pergalė tapo ranka pasiekiama“, – po statinės ridenimo varžybų kalbėjo Gubernijos generalinė direktorė Vijoleta Dunauskienė.

V. Dunauskienės teigimu, statinės ridenimo varžybos, nors į liepos 6-11 d. Šiauliuose vykstančio tarptautinio folkloro festivalio „Saulės žiedas“ programą buvo įtrauktos pirmą kartą, netruko tapti daugelio miestiečių ir festivalio svečių iš užsienio traukos objektu – jie ne tik entuziastingai dalyvavo statinės ridenimo rungtyje, bet ir žadėjo šią idėją parsivežti į savo gimtą šalį
„Paskelbę apie netikėtas varžybas šiauliečiams, norėjome festivalio metu suburti kuo daugiau žmonių, kurie palaikydami konkurso komandas dalintųsi gera nuotaika ir pripildytų miesto gatves šventine atmosfera. Ja užsikrėtė ir įvairių užsienio folkloro ansamblių, dalyvaujančių Saulės žiedo festivalyje, nariai. Jiems ši pramoga pasirodė itin egzotiška, o kai kurie netgi ryžosi patys išmėginti savo jėgas“, – sako seniausios Lietuvoje įmonės generalinė direktorė.

Pirmą kartą Šiauliuose organizuotų „Gubernijos“ statinės ridenimo varžybų nugalėtojams atiteko pagrindinis prizas – skrydis oro balionu virš Šiaulių miesto. Likusioms konkurso komandoms įteikti simboliniai paguodos prizai. Varžybų organizatorių teigimu, ateityje planuojama ne tik tęsti statinės ridenimo varžybų iniciatyvą, bet ir didinti distanciją, galbūt net siekiant gerinti pasaulinius rekordus. Pasaulio statinės ridenimo rekordas iki šiol priklauso čekui Jiriui Plevkai, 1988 m. vykusiose varžybose 50 l talpos statinę 50 metrų distanciją nuridenusiam per 12,9 s.

AB „Gubernija“ yra seniausia Lietuvoje veikianti įmonė ir seniausia šalies alaus darykla, išaugusi iš dvaro bravoro. Šiemet AB „Gubernija“ mini 350 metų jubiliejų. Šiauliuose veikiančioje alaus darykloje puoselėjamos senosios tradicijos, natūralumo ir autentiškumo dvasia. Gamyboje naudojamos aukščiausios kokybės žaliavos, o alaus daryklos darbuotojai – patyrę ir profesionalūs specialistai. Įmonėje dirba 178 darbuotojai. Savo gaminius įmonė eksportuoja į Amerikos ir Afrikos žemynus, Vokietiją, Lenkiją, Jungtinę Karalystę, Airiją, Latviją, Estiją, Rusiją.

Pasižymėkite pastovią nuorodą.